Rury 1.4404

Rury 1.4404 to produkt wykonany ze stali nierdzewnej austenitycznej (austenit to jeden ze strukturalnych składników stali będący roztworem węgla i innych dodatków stopowych).

Zadzwoń i poznaj naszą ofertę!
Udzielimy Ci odpowiedzi na każde Pytanie

Rura tego typu wykazuje doskonałe właściwości kwasoodporne, cechuje ją także trwała struktura.

W skład rur typu 1.4404 wchodzi 17% chromu, 12% niklu oraz 2.% molibdenu. W tym miejscu przedstawiamy Państwu produkt, jakim jest rura kwasoodporna 1.4404.

Wszystkie propozycje z naszej hurtowni to elementy perfekcyjnej jakości, wykonane ze starannością na najwyższym poziomie, co przekłada się na wieloletnie, satysfakcjonujące i bezpieczne użytkowanie.

Właściwości rur 1.4404

Rura 1.4404 cechuje się doskonałymi właściwościami antykorozyjnymi w różnych środowiskach – zawdzięcza to zawartości molibdenu. Stal 1.4404 sprawia, że wyrób hutniczy wykonany z tej stali jest odporny na korozję międzykrystaliczną i wżerową.

Wśród właściwości tej rury ze stali nierdzewnej można wymienić również dobrą podatność na polerowanie, co może być istotnym czynnikiem zwłaszcza tam, gdzie oprócz wytrzymałości rury istotna jest również jej estetyka.

Rura ze stali nierdzewnej 1.4404 cechuje się również dość dobrą odpornością na rozciąganie (520-670 MPa), wykazuje także dobrą plastyczność (powyżej 220 MPa).

Zastosowanie rur 1.4404

Rury kwasoodporne 1.4404 są higieniczne i odporne na różne rodzaje korozji. Z tego względu są częstym wyborem w przemyśle spożywczym, chemicznym i farmaceutycznym. Oprócz tego znajdują zastosowanie w przemyśle petrochemicznym (rurociągi, element doprowadzający w różnych zbiornikach) oraz energetycznym.