Rury 1.4301

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rury ze stali 1.4301.

Rura 1.4301 to standardowy gatunek austenitycznej stali niklowo-chromowej.

Rury ze stali nierdzewnej tego typu znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach. W hurtowni Linstar oferujemy Państwu szeroki wybór rur doskonałej jakości o tej specyfikacji. Dostępne są różne rozmiary.

Zadzwoń i poznaj naszą ofertę!
Udzielimy Ci odpowiedzi na każde Pytanie

Właściwości rur 1.4301

Rura ze stali nierdzewnej 1.4301 to powszechny wybór, który może być wykorzystany na wiele sposobów, w różnych branżach.

Wśród najważniejszych cech rur ze stali 1.4301 można wymienić między innymi dobrą odporność na korozję. Z tego względu są częstym wyborem do zastosowania w miejscach, w których panuje wilgoć. Rury tego typu można wykorzystać do zastosowań zewnętrznych.

Rury kwasoodporne 1.4301 (OH18N9) dobrze poddają się spawaniu, dzięki czemu mogą być wykorzystywane również do tworzenia różnych konstrukcji i instalacji, które wymagają dostosowania kształtu poszczególnych elementów.

Rura kwasoodporna 1.4301 nie ma natomiast bardzo dużej wytrzymałości mechanicznej – może więc być podatna na rozciąganie czy uszkodzenia mechaniczne. Rury kwasoodporne nadają się do obróbki termicznej w temperaturze 900-1200 stopni Celsjusza.

Zastosowanie rur 1.4301

Rury kwasoodporne 1.4301 są popularnym wyborem przede wszystkim w tych gałęziach przemysłu, w których używane są kwasy czy zasady – kwasoodporne rury ze stali tego gatunku są odporne na ich działanie. Sprawdzają się również w przemyśle spożywczym (np. jako element transportujący w różnych maszynach), petrochemicznym czy farmaceutycznym.